Частина 2 — Вправи

Частина 2 — Вправи: 771

Готова відповідь до завдання 771 з ГДЗ Математика 4 клас Оляницька.

Математика, 4 клас · Частина 2 — Вправи

771. Виконайте розрахунки для шкільної їдальні. — ГДЗ Математика 4 клас Оляницька

Текстова відповідь

771. Виконайте розрахунки для шкільної їдальні.

За 3 доби 28 дітей (учні одного класу) для поповнення запасів енергії організму мають спожити 1260 г вершкового масла. Скільки грамів масла потрібно одній дитині на тиждень?

1) 1260 : 3 = 420 (г) – на добу учням одного класу;

2) 420 : 28 = (280 + 140) : 28 = 15 (г) – на добу 1 учню;

3) 15 • 7 = 105 (г) – на тиждень одному учню.

Відповідь: одному учню на тиждень потрібно 105 г масла.

А якщо в школі навчаються 3 четверті класи по 25 учнів у кожному, то скільки вершкового масла має замовляти шкільна їдальня для цих четвертокласників на навчальний тиждень (5 днів)?

1) 25 • 3 = 75 (учнів)

2) 75

15

375

75_

1125 (г) – всім учням четвертих класів на 1 день;

3) х111225

5

5625 г = 5 кг 625 г - всім учням четвертих класів на 5 днів.

Відповідь: їдальня має замовити 5 кг 625 г масла.

Ураховуючи норму споживання вершкового масла на добу для одного учня, полічіть, скільки масла потрібно для учнів вашого класу на навчальний тиждень.

1) х115

30

450 (г) – класу на день;

2) х2450

5_

2250 г = 2 кг 250 г – на тиждень.

Відповідь: класу на навчальний тиждень потрібно 2 кг 250 г вершкового масла.